Přeskočit na obsah Přejít na postranní panel Přejít na zápatí

Glazované kuře Gochujang s pečeným zelím Savoy.

Jak dobré může být kuře pečené na sucho, pečené při vysoké teplotě. Nemusí to být složitější než sůl, pepř a kuře, když sůl, pepř a kuře chutnají tak dobře. Pokud jste mnou, musí to být komplikovanější. Musí to být jiné, musí to být čerstvé, ale také to vyžaduje pořádnou dávku nostalgie. Jo, můj mozek je velmi chápavý a nikdy mě nežádá o nic obtížného.

Vždy mi připadalo vtipné, že se pečené kuře kvalifikovalo jako speciální jídlo. Pečení kuřete se zdá být zvláštní, protože chutná tak dobře a může krmit čtyři dospělé osoby. Ale pokud jde o práci, vyžaduje to jen malé nebo žádné úsilí. Pro mě to spadá do kategorie „Set It and Forget It“. Smažte kuře solí, necháte ho pověsit, předehřejete troubu a zasunete ho dovnitř. Pokud děláte toto Gochujang Glazed Chicken, máte další krok kartáčování na glazuru, ale ve skutečnosti je to tak strádání?

Jak si připravit prosklené kuře s pečeným zelím Savoy

Složení

Gochujang Glazed Chicken

1 celé kuře
1 polévková lžíce kosherové soli
1 polévková lžíce gochugaru
1 vápno nakrájené na klíny
1 (1 ½ palce) knoflík kořen zázvoru nakrájený na plátky
1 stroužek česneku mletý
2 lžíce gochujang
2 lžíce medu
1 polévková lžíce vody
1 lžička sezamového oleje
opečená sezamová semínka k posypání

Pečené savojské zelí s mrkví a cuketou

2 lžíce olivového oleje rozdělené
½ hlávkového zelí nakrájeného na klíny
2 velké mrkve oloupané a nakrájené na obušky
1 cuketa nakrájená na obušky
1 lžička soli

Instrukce

Gochujang Glazed Chicken

Ořízněte kuře nadbytečným tukem a osušte ho dovnitř i ven papírovou utěrkou. V malé misce rozšleháme, abychom spojili sůl a gochugaru. Směs vtírejte do celého kuřete a do dutiny.

Umístěte kuře na chladicí rošt uvnitř plechu a přeneste do chladničky. Odkryté kuře ochlaďte nejméně 8 hodin a nejdéle 24 hodin.

Předehřejte troubu na 425 ° F. Velkou litinovou pánvi namažte trochou olivového oleje a umístěte kuře do středu. Vyplňte dutinu vápnem a zázvorem a vložte ji do trouby. Před otočením pánve pečte kuře 30 minut. Restujte dalších 20 minut.

Po otočení pánve vytvořte glazuru. Vložte česnek, gochujang, med, vodu a sezamový olej do malé misky a promíchejte.

Když uplynulo 20 minut, vyjměte kuře z trouby a celé ho potřete polevou. Vraťte kuře do trouby a pečte, dokud nevypadá vyleštěné, asi o 5-10 minut déle.

Přeneste kuře na prkénko a stan s fólií. Před řezbou necháme 10 minut odpočívat. Před řezbou posypte kuře celé sezamovými semínky.

Za pečené zelí Savoye

Jakmile je kuře v troubě na druhou pečeně, je čas na přípravu zeleniny. Nalijte 1 lžíci olivového oleje do středu velkého plechu na pečení. Pomocí cukrářského kartáče rovnoměrně potřete olej po celém povrchu.

Umístěte zeleninu na plech a zajistěte, aby byla zelenina rovnoměrně rozmístěna. Pokvapkejte zbývajícím olivovým olejem a posypte solí a gochugaru.

Když je čas vrátit čerstvě prosklené kuře do trouby, popíchejte zeleninu v troubě a před pečením nechejte pražit 10 minut. Pečte dalších 10 minut, poté vyjměte z trouby a přikryjte fólií, aby byla teplá, dokud nebudete připraveni na podávání.