Přeskočit na obsah Přejít na postranní panel Přejít na zápatí

Celodenní výlet do Londýna do paláce Blenheim a Cotswolds.

Blenheimův palác

Blenheimský palác je jedním z největších anglických národních domů a plní se jako primární životní uspořádání vévodů z Marlborough. Palác pracoval někde v letech 1705 a 1722 v anglickém barokním slohu sirem Johnem Vanbrughem a vřesovištěm Nicholasem Hawksem (kteří rovněž plánovali hrad Howard). Blenheimský palác byl v roce 1987 přidělen na seznam světového dědictví UNESCO.

Královská rezidence je dnes nejvíce uznávaná, stejně jako vznik Winstona Churchilla, domova ušetřeného americkým příjemcem Consuelo Vanderbiltem, a za to, že je záznamovou oblastí pro různé televizní pořady a filmy. Blenheimský palác je dosud pracovním domovem a je i nadále hlavním obydlím vévodů z Marlborough.

Nyní je domovem Charlese Jamese Spencera-Churchilla, dvanáctého vévody z Marlborough a jeho rodiny. Robina nám prozradil, že současný vévoda má za sebou poněkud pestrou historii a ve své rodině je považován za podivného, takže bude zajímavé vnímat, jak se věci posouvají dopředu, když očekává práci vévody. Když jsme vstoupili na základní terasu, opravdu jsme se slušně podívali na vévodkyni a její dvě děti, které opouštěly královské sídlo.

CESTOVNÍ TIP BLENHEIM PALACE

Pokud máte šanci, že se během následujícího roku vrátíte do Blenheimského paláce, můžete si své vstupenky na roční průkaz Blenheim Palace zdarma vyměnit, jednoduše se zeptat u pokladny. To také může v případě potřeby umožnit cestujícím rozdělit jejich návštěvu na více než 2 dny.

Když jsme procházeli kolem, Robina sdílela část historie a blízkých legend města, což způsobilo, že se městečko stalo více animovaným. Na ulici High Street a jejích omezených vedlejších ulicích jsou různé pozoruhodné stavby, stejně jako různá místa k nakupování a hodování.

Dali jsme si na oběd sendviče a nápoje v jednom z malých bistrů, než jsme se vydali do Bibury, kousek odtud.

Bibury - nejkrásnější vesnice v Cotswolds

Bibury je malé městečko Cotswolds v Gloucestershire, které řemeslník William Morris líčil jako „nejkrásnější město v Cotswolds“. Jedním z nejostřejších pohledů v Bibury jsou nádherné kamenné domy Arlington Row, které byly původně zpracovány v roce 1380 jako sklad náboženských roun a později se v sedmnáctém století změnily na tkalcovské bungalovy.

v těchto okouzlujících chatkách ve stínu nektaru stále žijí obyvatelé sousedství (takže si uvědomte jednotlivce, kteří zde žijí!) a jsou to absolutně nejrozsáhlejší obydlené nemovitosti ve Velké Británii. Arlington Row je nárokován a udržován National Trust a můžete si dokonce rezervovat pobyt v jedné z kabin tkadlenců, která je pronajata jako rekreační byt (9 Arlington Row) prostřednictvím webu National Trust.

Podnebí nebylo na našem jednodenním výletu nejlepší, ale během naší procházky v Arlington Row jsme měli krátký čas krásného denního světla a dostali jsme zde slušné pohlednice - ideální záběry.

Co se týče první důležitosti, měli jsme neuvěřitelný celý výlet do Londýna, navštívili jsme úžasná místa, která zahrnovala velký Blenheimův palác, Bladon a dvě fotogenická města Cotswolds. Energeticky předepisujeme tato místa, bez ohledu na to, zda navštívíte nebo jdete úplně sami, protože obecně stojí za návštěvu.

Robina byl úžasný průvodce a neuvěřitelně zdatný, sousedský a slušný chráněný řidič. Měli jsme s ní neuvěřitelné setkání, když jsme to dělali jako soukromý jednodenní výlet, a ona nám usnadnila den. Prohlídka s průvodcem je mimořádnou volbou v případě, že byste raději neřídili nebo necestovali otevřeně.

Pokud je šance, že si srovnávací zakopnutí zařídíte úplně sami, doporučujeme nejprve zastavit v Blenheimově paláci a poté navštívit část blízkých měst Cotswolds. Města, která předepisujeme, jsou Burford, Bourton-on-the-Water, Bibury, Upper Slaugther, Lower Slaughter a Stow-on-the-Wold. Je zjevně spousta dalších, přesto se dobře hodí k celodennímu výletu do Blenheimova paláce.